Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Taurské cyklovandry

Taury, kola a vandry

Letní prázdniny ještě nevypukly. Ideální čas vypadnout, než se spustí letní sezóna. Kousek za humny se můžete kochat nejen ze sedla kola. Bereme si týden volna!

První den po příjezdu nás čekají Krimmelské vodopády v národním parku Vysoké Taury v Rakousku. Svojí výškou, která je úžasných 385 metrů se řadí k největším v Evropě. Vyvážíme se autem i s koly do obce Krimml a pěšky jdeme obhlídnout, jestli jsou opravdu tak obří, jak se povídá. Jsou! Asi dvouhodinová prochajda. Nad vodopády si dáváme v místím bistru pivko a zmrzku na zchlazení. Pro koho je to málo, jde se zchladit do ledové řeky. Pod vodopády nasedáme na kolo a čeká nás příjemná tříhodinová vyjížďka údolím zpět do Kaprunu do kempu.

Taurské cyklovandry from BUSSAN on Vimeo.

Na kole 8 kilometrů do kopce, to nás čeká hned další ráno. Při funění do krpálu všichni myslíme na tu odměnu ve formě sjezdu zpět do kempu. Dorážíme do základny odkud se vyráží buď pěšky nebo autobusem k vyhlášeným uměle vytvořeným přehradám v samém srdci Kitzsteinhornských hor. Zamykáme kola a volíme pěší, jak jinak! Nenecháme si uniknout výšlap  mezi alpskými Milkami, lejny, potůčky a stékajícími vodopády. Výhled na přehrady je opravdu krásný a nemůžeme se vynadívat. Večer u píva si říkáme, že to fakt stálo za to.

Holky vyspávají. Chlapi jsou ale nadržení. Chystají výbavu a čechrají svaly. Čeká je pořádný záhul. Jejich cílem je Grossglocknerská vysokohorská silnice, kde je stoupání 12 procent. Na dvaceti kilometrech je čeká převýšení téměř 1600 výškových metrů. Odpočinek leží až ve výšce 2571 metrů, což je to také nejvyšší bod této vysokohorské silnice. Kluci vyráží na cestu a holky se jdou ulejvat k bazénu. Dáme jim přece jen náskok a pak je pojedeme autem podpořit a posbírat. Velký obdiv, kluci to zvládli, sice s jazykem na vestě a asi i dost nadávkami, ale v cíli byli nadšeni!

Odpočinkový den? To jsou válečky u bazénu a projížďka po rovince kolem jezera Zell am See a večerní grilovačka.

 Další den nás čekají ledovcové jeskyně u městečka Werfenweng. Jeskyně jsou největšími na světě a z jejich délky 42km je první kilometr celý pokryt ledem. Počasí nám pro tento den úplně nepřeje, a proto se k jeskyni vyvážíme lanovkou. Před jeskyní chvíli vyčkáváme, než nám začne prohlídka, pořádně se nabalujeme, dostáváme od průvodců lampičky a můžeme vyrazit. Prohlídka trvá zhruba dvě hodiny, vidíme krásné ledové útvary a dozvídáme se od průvodce zajímavé informace. Ke konci prohlídky už z nás jsou taky skoro kusy ledu.

Poslední den máme v plánu navštívit Orlí hnízdo. To sloužilo v době války jako útočiště Hitlera. Je to turisticky populární místo a k hnízdu jezdí mnoho autobusů. My se ale vydáváme pěšky po značené lesní cestě a za dvě hodinky jsme u cíle. Krásné výhledy na Bavorsko. Zajímavá stavba s výtahem vedoucím horou je hezkou tečkou za naším týdenním putováním.

Cyklovandry po Rakousku se vyvedly a to jak díky super počasí, tak i díky krásám okolí Kaprunu, který byl základním táborem našich výletů. Spojili jsme kolo a pěší turistiku a náš program byl nabitý od prvního až do posledního dne.

Přidej se na akci příště i ty! Další akce na kola najdeš tady!2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz