Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Na kiteboarding s dětmi. Kdy a jak naučit děti kajtovat.

Je kite vhodný i pro děti? V kolika letech může moje ratolest začít s tréninkem? Jaký je ideální postup? To vše se dozvíš v následujícím článku.

Děti jsou specifické, rády se učí a objevují nové věci. Pokud už vaše dítko projevilo zájem a nadšení pro kiteboarding, tak je ideální doba začít. Většinou zezačátku vystačí cvičný kite na nějaké to oťukání. Pokud nadšení přetrvává, tak nic nebrání začít s kurzem hezky po krůčkách. Malé děti se nedokáží dlouho soustředit a pokud tam chybí vnitřní motivace, tak po hodině toho mají dost. Když je dítě už starší (kolem 8 let, cca 30kg) a samo chce, tak  vydrží déle ve vodě a zvládne i týdenní kurz. Děti se učí rychle. Instruktora poslouchají na slovo. Díky své malé hmotnosti jezdí i ve vánku, kdy ostatní ještě čekají na vítr. Proto mají prostor ve vodě jen pro sebe.

Jaké vybavení je potřeba k výuce kiteboardingu dětí?

Když fouká silnější vítr je vhodné mít menší kite a kratší šňůry. Bar musí být uzpůsobený kratším dětským rukám aby na něj dosáhly. Helma musí sedět a nepadat do očí. Trapéz ideálně se sedacím úvazem, aby nevyjížděl k prsům a díky tomu by pak nedosáhly na bar. Ideální je neopren i v letních měsících. Dítě jen tak nevymrzne a navíc neopren i nadnáší a chrání proti poškrábání.

Je kajtování bezpečné i pro dítě?

Vybavení prošlo během posledních let velkým pokrokem. Bezpečnostní systémy jsou efektivní a i ti nejmenší je dokážou aktivovat. Důležité jsou jasné instrukce a přesvědčení se, že dítě tomu rozumí. V případě problému dnešní kajty dokáží ztratit veškerý tah a bezpečně ´´vyvlát´´.

Jaké jsou předpoklady k výuce?

Dítě musí samo chtít. Rodiče je nesmí nutit. Důležitý je umět bezpečně plavat a nebát se vody. Ideální je hmotnost od cca 30 kg.

Co se dítě naučí krom kiteboardingu?

Kromě samotného kiteboardingu se dítě učí zodpovědnosti, interakce s přáteli a ostatními kajtery. Rozvíjí si své fyzické a psychické schopnosti. Učí se také trpělivosti. Při kiteboardingu se rozvíjí i kontakt s přírodou, který je důležitý pro budoucí rozvoj dítěte.

 

Máme veškeré potřebné vybavení k výuce dětí a proto neváhejte nám své ratolesti svěřit. Nabídku našich kurzů najdeš zde.2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz