Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Sardegna Tour- Zevl a Kite Trip

Parádní prodloužení léta

V Čechách pomalu přichází zima, což je ideální čas odjet se vyhřát a chytit bronz na Sardinii a hlavně si pořádně zakitovat. Cesta autem s kulturní zastávkou v Pise vcelku utekla a pak už najít co nejlepší flek ke spaní  na trajektu, který nás přes noc převeze z Livorna na Sardinii. Ráno jsme na místě. Dáváme první koupačku v moři a přesouváme se na kite spot, kde funguje termika. Lepší přivítání nám Sardinie už asi nemohla připravit a my nadšení vytahujeme 11 a 12ctky a jezdíme až do západu slunce. V noci dáváme vínečko a punk na pláži. Další den se k nám připojují kurzanti, kteří zvolili letadlo. Společně se jdeme zabydlet do našeho apartmánu, který bude naší základnou pro celých 14 dní. Bydlíme v městečku San Teodoro, asi dvě minutky autem od kite spotu a kousíček od centra. Grill, pípa, zahrádka, prostě nic nám tu nechybí.

Když zrovna nefouká, tak  nám ostrov nabízí mraky míst, které stojí za to navštívit. Jsou to především krásně pláže, vyhlídky, skoky do vody na super místech, západy slunce, pro ptáčata i východy slunce. Dokonce jsme si letos vzali výbavu a dali si super ferrátku nad útesy na cípu capo caccia. Vyrazit na Sardošku v říjnu má jednu obrovskou výhodu. Je už po turistické sezóně a tak se nesetkáme s přervanými plážemi plných slunečníků a válejících se turistů. Na počasí jsme byli z minulých let zvyklí na krásných 25-30 stupňů, ale letos přišlo chladno dřív i na Sardinii. Zastihl nás déšť na tři dny a v teplotách kolem dvaceti stupňů jsme při ježdění ocenili dlouhý neopren. První týden nás čekala větrná paráda – pět a půl dne na kitu, zbylé dva dny jsme museli kvůli dešti strávit poblíž ubytka. Druhý týden sice už nepršelo, ale bylo chladněji a kitovat se nám zadařilo jen tři dny. Nicméně ten jeden z nich byl jeden z nejlepších.

Kitoví nováčci se pustili do kitovaní naplno. Začátky na Sardinii jsou trochu obtížnější kvůli hloubce a nějakým těm vlnkám u břehu. Na rozdíl od Rujány, kde máte vodu po kolena asi ještě půl kilometru od břehu, tady se musíte s hloubkou vypořádat. Tím pádem se i pořádně naučit boddy draging a další věci, které na mělčině nejsou úplně potřeba. Proto kdo se naučí kitovat za těchto podmínek, stává se pak na mělčině a flatu máster, naopak to ovšem neplatí. Všichni nováčci se s námi rozloučili s pár odjetými metry a úspěšnými rozjezdy. A hned je na světě o pár dalších kiterů více, kteří si prošly důkladně kurzem kiteboardingu.

Letos počasí nepřálo tolik co jsme byli z minulých let zvyklí, nicméně i tak to bylo parádní a my si to užili naplno. Už chystáme a plánujeme další ročník, tak budeš mít šanci i ty!

Odkaz na celou galerku fotek here.2014-2023 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz