Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Plavba v okolí Šibeniku

Boat trip

Vidět delfíny, dát si opalovačku na přídi lodi, pořádnou jízdu ve větru a večerní pohodičku na moři – TO CHCEŠ ZAŽÍT!

Přesně na tuhle cestu jsme se vydali. Vyrazili jsme si do Chorvatska na jachtění. Jachta na nás čekala i s naším kapitánem Víťou v přístavu u Šibeniku. Nanášíme zásoby do kajut a vyjíždíme na moře. Jako správná posádka se učíme stahovat a vytahovat plachtu, přehazovat kosatku co nejplynuleji, práci s kormidlem a podobně. Můžeme vyrazit… Loď a posádka je připravena na pořádný vítr.

Parádní vítr na sebe nenechal dlouho čekat. Loď se kymácí ve vlnách jako blázen ze strany na stranu. Co není v podpalubí na svém místě, padá na zem. Každý z nás kvůli klaustrofobnímu pocitu a mořské nemoci utíká na palubu. Je to nádhera. Vítr se opírá do plachet, loď je v tom největším náklonu a my se musíme ohánět, abychom křižovali mořem tam, kam chceme. Po pár hoďkách jachtění si pár z nás ale mořská nemoc nachází i na palubě. Jedeme se raději uklidit a odpočinout do závětří jednoho z ostrůvků.

Jachta           Jachta            Jachta

 Když nám zrovna nefouká, drandíme si to po moři na motorovým pohonu, ale rozhodně se nenudíme. Objíždíme mraky ostrůvků, šnorchlujeme, stopujeme delfíny a na surfu, který nám dalo moře, se vozíme za lodí.

Po večerech se kotví v zátokách nebo v přístavech ostrůvků. Super, když se jeden večer probudíme při podivném zvuku a zjistíme, že kotva nedrží a naše kocábka se proudem pomalu přibližuje k pevnině. Startujeme motory a jdeme „přeparkovat“. Během parkování ztratíme člun, co jsme měli za lodí a tak máme ještě noční kovbojku v podobě hledání člunu. Další večer raději parkujeme u mola, u kterého je i krásná hospůdka, kde chutnáme místní pivko. Podpí si nemohl vybrat lepší způsob jak oslavit svůj B-day!

Boat trip from BUSSAN on Vimeo.2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz