Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Bajkování ve Švajcu

To jsou tří denní bikové orgie!

Lákají nás především sjezdy, ale i ty si musíme zasloužit. První den?  Stoupání, stoupání, šlapání a pěkný záhul. To je celodenní výlet do soutěsky Val d’Uina, kde námaha stojí za to. Celkem 1700m převýšení, v soutěskové části se kus cesty musí jen tlačit. Tunely, vodopády, kravičky, to je prostě nádhera.  Ze Švýcarska si to táhneme přes Itálii do Rakouska. Okruh 70 km se dojíždí s čelovkama na hlavách a jazykem na vestě. Teda jen ten, kdo táhne těžkýho dirta (kolo).

Teď už nás čekají slíbené sjezdíky. Ubytování přímo v Samnaun, kde fasujeme permice. Ráno šetřit nohy a busem se nechat i s kolem vyvézt rovnou pod lanovku, která nás vytáhne do rovných 2929 m.n.m. V téhle výšce tě nemůže překvapit sníh ani v létě. Takže se hned pozná, kdo má naježdíno v zimě. Sjezdy? Na výběr máme přes pohodové traily až po těžší DéHáčka. Den utíká, a my zjišťujeme, že bychom na svazích vydrželi mnohem déle, ale lanovky se nekompromisně vypínají. Sjíždíme spokojení a unavení opět na ubytko. Večer dopřáváme tělu regeneraci ve vířivce v místním bazénu.

 Další den už ostříleně vybíráme naše oblíbené cestičky a k tomu se snažíme objet místa, která jsme předešlý den nestihli. Osprchovat kola, sebe a ještě stihnout nakoupit prezenty v bezcelní zóně. Tři dny je fofr, ale takových nových zážitků a zkušeností…

Bajkování ve Švajcu from BUSSAN2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz