Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

ZANZIBAR kite trip a kite kurz 2019

03. - 27.Leden 2019 (3, 7, 14 nebo 21 dní)
od 8900 Kč
V ceně: 3 denní skupinový kite kurz (2 osoby na instruktora) včetně kompletního kite vybavení. V ceně není: pojištění, ubytování, doprava na ostrov. 6 denní kite kurz: 13900 Kč. Privátní výuka je s příplatkem 30% k ceně.

Tato akce již proběhla. Ale nemusíš se bát, pořádáme plno dalších akcí!

Popis akce

PRVNÍ KITE TRIP V ROCE 2019 – ZANZIBAR!

Přemýšlíš kam za teplem na zimní dovolenou? Láká tě naučit se kitovat, nebo jsi už ostřílený rider? Vyraž s námi za exotikou do teplých krajů na ZANZIBAR – spojení kitingu a poznání nové kultury a destinace se nedá odolat!

Zanzibar kite trip 2018 from BUSSAN on Vimeo.

Krom parádních kitových podmínek na tebe čekají nekonečně dlouhé bílé pláže, celodenní sunshine a teplota přes 30 stupňů. Pokud vítr nebude přát, tak se nudit rozhodně nebudeme. Prozkoumáme ostrov křížem krážem a nadýcháme se místní kultury a atmosféry. Šnorchlování, potápění s delfíny, plantáže s kořením, města, místní jídlo a lidé – je na co se těšit.

Veškeré informace o Zanzibaru si přečti v našem článku o Zanzibaru!

 

Lokalita

Zanzibar – africký ostrov patřící k Tanzánii leží na východním pobřeží Afriky. Má přes milion obyvatel, hlavním náboženstvím je zde islám a mluví se svahilsky. Svahilská fráze HAKUNA MATATA  -„žádnej problém“ nebo “ to je v pohodě“, mluví za vše.

PAJE je vesnička na východní straně ostrova a je právě tím nejlepším místem pro kite. Dlouhé bílé pláže a spousta prostoru je ideální pro kitové začátky. V období od ledna až do poloviny března jsou zde skvělé větrné podmínky. Jezdí se především na větších dracích – 12, 14 metrů (v závislosti na váze jezdce).

Doprava

Letecky z Prahy, s minimálně jedním přestupem, se na ostrov dostaneš za cca 15000,- Čas od času jsou výhodnější letenky za 10-12 tisíc. Cesta trvá zhruba 16 hodin (záleží na aktuálním spoji). Nejlepší je asi využít letů s FlyDubai, kde se neřeší rozměry zavazadla a můžeš si tak bez problému vzít golfbag. Limit zavazadel je 20kg, ale dalších 20kg k tomu lehce přikoupíš za 1500,- za obě cesty. Letos jsou všechny lety s delším přestupem v Dubaji, ale můžeš tak alespoň prozkoumat na pár hodin město.

Další možností je využít v termínu 10.-23.1. let s EximTours. Cena letenky kolem 18000 a zavazadlo 23kg. Zavolej do Eximu a poptej se na volná místa v letadle.

S výběrem letenky pomůžeme a akční letenky bedlivě sledujeme!

Ubytování

Zanzibar je Afrika, a proto je zde standard na jiné úrovni než jsme zvyklí z Evropy. Za klasickou cenu seženeš ubytování jednoduchého typu – 2-4 lůžkový pokoj, společné sociálky, společná kuchyňka na baráčku. Jsi v ráji a na ubytování se jde člověk pouze vyspat, proto není potřeba (alespoň podle nás) bydlet v luxusu. Přesto máš v závislosti na ceně široký výběr ubytování:

  1. Od drahých resortů – hotel s bazénem a all inclusive, po pěkné bungalovy na pláži za vyšší ceny.
  2. Jednoduché ubytování za nízkou cenu s nižším standardem.

Obě varianty vám rádi pomůžeme najít. Máme zarezervováná místa v guest housu v městečku Paje. Některé pokoje mají společné sociálky, jiné mají vlastní. Na patře je společná kuchyňka, kde je velká lednice a připravíš si snídani či oběd. Pokoje jsou po 2, či po 4. Cena za noc je cca 20 dolarů. Napiš o jaký pokoj bys měl zájem.

Jídlo  – skvělé ovoce a zelenina k sehnaní na hlavní ulici pár minut od baráčku. V supermarketu nakoupíš všechny základní suroviny. V místní pekárně seženeš čerstvé joty (chleba). Na baráčku je vybavená kuchyň a snídaně nebo obědy není problém si uvařit. Na večeře pak míříme do místních restaurací nebo vyzkoušíš jídlo „na ulici“. Víc informací k jídlu nalezneš zde.

Program

Nabízíme:

  • Přidání se k naší kite partičce a využít nabízené ubytování a společné výlety.
  • Jeden z našich kite kurzů – týdenní, 3-denní, nebo refresh kurz.
  • Využití půjčovny ať nemusíš nic extra tahat.

Z kite kurzů nabízíme 2-denní refresh kurz (5500 Kč), 3 denní kite kurz (8900 Kč), nebo nejoblíbenější týdenní kite kurz (13900 Kč).  Kurz je vždy přizpůsoben individuálním dovednostem. Týdenní kite kurz se skládá ze šesti dnů kitování. Každý den se skládá ze 3 až 4 hodin kurzu dle povětrnostních podmínek a tvých sil. Celkem garantujeme minimálně 18 hodin kurzu. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek se kurz přesouvá na další den dle dohody. Na jednoho instruktora připadají 2 klienti. Privátní výuka je za 30% příplatek z ceny. Vybavení je v ceně kurzu a skládá se z  kitu, prkna, trapézu a helmy.

Mrkni na video reporty z jednotlivých dnů na našem Vimeu:

Měna – oficiální měna je tanzanský šilink, ale všude se dá platit dolary.

Vízum – při vstupu na ostrov zaplatí každý jedinec 50 dolarů. Dopředu není potřeba si vyřizovat žádné vízum.

Očkování – doporučené je břišní tyfus a žloutenka AB. Očkování na žlutou zimnici je potřeba mít (dokládá se platný záznam o očkování) pokud přilétáte z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Při příletu přímo z Evropy není toto očkování povinné. Očkování je potřeba mít alespoň dva týdny před odletem. Spousta pojišťoven dává na pojištění příspěvek. Více informací o očkování tady.

Další akce

2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz