Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Ferraty v Dolomitech

24. - 28.Červenec 2024 (5 dní)
6900 Kč
Cena zahrnuje: certifikovaného horského průvodce, ferratové vybavení.
Chci jet!

Popis akce

Během 5 dní nás čekají překrásné severské Dolomity v okolí městečka Cortina D´Ampezzo. Dva dny strávíme v okolí štítu Tre Cime, které je protkáno turistickými trasami a nás zde čekají dvě ferraty a přenocování na horské chatě. Další dny budeme objevovat ferraty z období 1.světové války, projdeme se pod vodopádem nebo zdoláme vrchol hory Tofana Di Roses – 3225m.

Ferraty v Dolomitech from BUSSAN on Vimeo.

Ferraty jsou ideální pro ty, kteří již absolvovali kurz nebo mají zkušenosti s pohybem na zajištěných cestách, netrpí závratěmi a mají přiměřenou fyzickou zdatnost.

Lokalita

Dolomity se rozkládají na severu Itálie a patří mezi horské masivy Alp. Hory a nádherná příroda kolem nadchne každého horomila. Dolomity jsou protkány nespočtem zajištěných cest a mnoho z nich je pozůstatkem 1.světové války. Vojáci si cestu do hor usnadňovali ocelovými lany a žebříky a cesty jsou dnes využívány právě ferratovými nadšenci.

Doprava

Možnost spolujízdy s naší dodávkou, kapacita je 7 míst. Nebo doprava po vlastní ose.

Ubytování

Chata Drei Zinnen Hütte. Na přespání v chatě – člen Alpenverein 17,5E/noc, nečlen 31E/noc. Strávíme tam jednu noc.

Kemp Olympia  – cca 15 eur/noc.

Program

Krásné tůry s ferrátkami nebudou povětšinou velké obtížnosti, ale trvají vždy kolem šesti hodin. Je na co se těšit!

Cena nezahrnuje: jídlo, ubytování, pojištění do zahraničí.

Na odpovědi na dotazy před tvou první cestou koukni tady!

V závislosti na počasí, únavě a dalších podmínkách se může plánovaný program pozměnit.

 • 1.den

  V ranních hodinách odjezd z Prahy (případně dalších nástupních míst). Po příjezdu do Itálie nás čeká první seznamovací ferrata Giovanni Barbara (B), která vede ke kaskádám de Fanes.

 • 2.den

  Výšlap k chatě Dreizinnenhute. Od ní se v okolí dominantních skalních štítů Tre Cime se vydáme na vrchol Toblingerknoten. Cestou na vrchol po ferratě Leitnersteig (C), dolů ferratou Polního kuráta Hospa (B). Dorazíme zpět k chatě DreiZinnenhütte, kde přespíme.

 • 3.den

  Ráno odcházíme z chaty a vydáváme se ferratou Innerkofler (C) na vrchol Paternkofel a po zdolání vrcholu se vracíme zpět k autu.

 • 4.den

  Jedna z nejoblíbenějších ferrat Giovanni Lipella (C) na vrchol Tofana Di Roses - 3225m. Z našeho výletu nejnáročnější cesta - trvá celkem 7 až 8 hodin. V půlce ferraty je možnost zajištěnou cestu opustit a po pěší cestě zdolat vrchol, nebo přes příjemnou hospůdku dojít zpět k autu. Na vrchol se dá vyjít také jen po pěší turistické cestě.

 • 5.den

  Poslední den absolvujeme podle síly a nálady jednu z ferrat - Strobel (C), Marino Bianchi (C/D) nebo rakouskou Peter Kofler Klettersteig (C).

Další akce

2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz