Půjčovna vybavení Kontaktuj nás

Egypt kite kurzy

01.Březen - 30.Listopad 2024 (7, 14 nebo libovolný počet dní)
od 7300 Kč
Cena zahrnuje: kite kurz ve skupince (2 os. na instruktora), veškeré kite vybavení, poplatky za užívání pláže.
Chci jet!

Popis akce

TERMÍNY:

BŘEZEN AŽ LISTOPAD od 1.3. do 10.5 a od 25.8. do 30.11.2024.

Další termíny dle domluvy.

 

Egypt je dokonalým místem pro kiteboarding a potápění. Podmínky na výuku kiteboardingu jsou zde ideální – mělká voda, teplo a stabilní vítr. A když už náhodou nefouká, můžeš vyrazit šnorchlovat, na výlet na delfíny, beduíny, do pouště nebo do měst El Gouna a Hurghada.

Hon na žraloky – Egypt kite trip from BUSSAN on Vimeo.

Lokalita

Hurghada – Kite centrum KB-Zone v resortu Selena Bay  leží jen několik kilometrů severně od Hurghady a nabízí výborné zázemí – velký prostor pro startování draků, kompresor, bar, lehátka, paddleboardy, ping-pong, wc, sprchy,… Najdeš tu prostě vše, co pro svoje pohodlí a kiting potřebuješ. Cena za užívání kite pláže a úschovny je 50eur/týden.

Kite spot KB-ZONE – velká laguna s mělčinou. Toto kajtové místo nabízí díky mělčině dostatek prostoru pro začátečníky i pro trénink nových triků. Dno je většinou písčité, někde korálovité (botky do vody se pro začátečníky hodí). Díky mělčině je hladina většinou bez vln. Při přílivu a silném větru se tvoří „chop“ (nepravidelné vlny).

Kite spot KB-Zone

 

Více informací o dané lokaci se dočteš v našem článku o Egyptě.

Doprava

Letecky z Prahy do Hurghady. Pravidelné linky společnosti Smartwings létají denně. Air Cairo létá dvakrát týdně. Cena zpáteční letenky se pohybuje od 7500 . Příplatek za golfbag o max. hmotnosti 32 kg je u Smartwings 1500 Kč za jednu cestu a měl by být rezervován předem. S koupí letenky nebo zájezdu přes cestovku rádi pomůžeme. Transfer z letiště rádi zajistíme. Na kite spot je to cca 30 minut taxikem.

Testy na koronavirus – aktuální a podrobné info ohledně vycestování do Egypta nejdeš tady.

Cestovky jako EximBluestyle, nebo Fischer nabízí velké množství balíčků (letenka, all in ubytování) kolem 15ti tisíc a často i last minute ceny.

 

Ubytování

Napiš nám termín a vymyslíme spolu tvé ubytování na apartmánu či na vile.

Resort Selena Bay nabízí apartmány různých velikostí pro 2-8 osob. Cena podle počtu lidí a typu apartmánu. S výběrem a zajištěním apartmánu ti rádi pomůžeme. Apartmány se nachází v resortu Selena Bay hned vedle kite spotu KB-Zone.

 

Apartmán se 2 ložnicemi a gaučem. Kapacita 5 osob. Plně vybavená kuchyň, filtr s pitnou vodou, pračka. Balkón s výhledem do resortu na bazény a moře, klimatizace.

 

Apartmán s jednou ložnicí a rozkládacím gaučem. Pro 2-4 osoby. Plně vybavená kuchyň, filtr s pitnou vodou, pračka. Balkón s výhledem do resortu na bazény a moře, klimatizace.

 

Apartmán s 3 ložnicemi. Kapacita 6 osob. Vybavená kuchyň. Filtr s pitnou vodou, klimatizace. Balkón s výhledem do resortu na bazény a moře.

 

Vila: Možnost ubytování v soukromé luxus vile hned u spotu. Vila má svůj bazén, venkovní gril, kuchyň s jídelnou, soc. zařízení pro každý pokoj, AC. V případě zájmu pomůžeme se zařízením vily pro soukromou bandičku.

Strava: Stravování je ve vlastní režii. Ceny jídla jsou podstatně nižší jak v ČR. Pořádáme společné grilovačky, výjezdy do restaurací do Hurghady a El Gouny. Restaurace je přímo v resortu, supermarket se vším všudy je 3 km daleko.

Obavy, že bez all-inu jste v Egyptě o hladu a bez možnosti sehnat jídlo, jsou zbytečné. Peter nejdřív chtěl do all-inu, ale nakonec byl rád, že si vybral možnost vlastního stravování. O zažívacích potížích z hotelů slyšel jen z vyprávění. Vydej se s Peterem na nákup a zjisti jak to tam chodí.

Jak šel Peter v Egyptě na nákup… from BUSSAN on Vimeo.

Samozřejmě je i možnost zamluvit si solo hotel přes cestovku, nebo přes booking blízko kite spotu. Cena v all-in hotelu je od 40 eur/os./noc. Cena závisí na době a případné akční nabídce hotelu. S výběrem hotelu poradíme.

Hotely: Hned vedle našeho resortu se nachází hotel Cave Resort (pouze pro dospělé). Vedle Cave Resortu se nachází The Three Corners Sunny Beach. A 300 metrů pěšky od kite centra (dá se dojít po pláži) leží Hawaii Paradise Aqua Park Resort. Jednotlivé hotely je dobré omrknout u jednotlivých cestovek na konkrétní vybraný termín. Občas se najdou krásné last minute ceny. Další možností je vzít vzdálenější hotel a na kite spot dojíždět – funguje zde Uber za pár kaček.

Program

Nabízíme:

 • Přidání se k naší kite partičce a využít nabízené ubytování a společné výlety.
 • Jeden z našich kite kurzů – pro začátečníky týdenní nebo 3-denní kurz, refresh kurz a individuální kurzy
 • Využití půjčovny, ať nemusíš nic extra tahat.

Z kite kurzů nabízíme:

 • 2-denní refresh kurz  (6h za 7300 Kč)
 • 3 denní kite kurz pro začátečníky (9h za 10600 Kč),
 • 6 denní kite kurz pro začátečníky (18h za 16900 Kč).
 • Kite kurz dětí
 • Individuální kurz dle domluvy – triky, skoky

Kurz je vždy přizpůsoben individuálním dovednostem. Týdenní kite kurz se skládá ze šesti dnů kitování. Každý den se skládá ze 3h čistého času dle povětrnostních podmínek a tvých sil. Celkem garantujeme minimálně 18 hodin kurzu. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek se kurz přesouvá na další den dle dohody. Na jednoho instruktora připadají 2 klienti. Privátní výuka je za 50% příplatek z ceny. Vybavení je v ceně kurzu a skládá se z  kitu, prkna, trapézu a helmy.

Délka kurzu 1 os. na instruktora 2 os. na 1 instruktora cena v Kč cena v Euro
Individuální 1 hodina 1,5 hodiny 1 900 Kč 80 Eur
Dvoudenní refresh 4 hodiny 6 hodin 7 300 Kč 310 Eur
Třídenní začátečnický 6 hodin 9 hodin 10 600 Kč 450 Eur
Týdenní začátečnický 12 hodin 18 hodin 16 900 Kč 720 Eur

Mrkni na video reporty z jednotlivých dnů na našem Vimeu:

 • 1.den

  Teorie a bezpečnost, seznámení s kitem, nafouknutí kitu, cvičný kite a manipulace s nim...

 • 2.den

  Manipulace s klasickým kitem, body dragging (táhání se po břiše), nácvik self-rescue (sebezáchrana)...

 • 3.den

  Body dragging s prknem, 1. rozjezdy...

 • 4-6.den

  Trénování rozjezdů, jízdy, otoček, stoupání proti větru, první skůčky a skoky...

 • 7-14.den

  Výlety, kite safari, downwind výlety, koupání, šnorchlování...

Další akce

2014-2024 © Bussan - Way to adventures

S dobrodružstvím v navrhnul drdek.cz